دبیرستان پسرانه دوره اول دارالقرآن الکریم اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران در دبیرستان دارالقرآن

مراسم جشن پیروزی انقلاب اسلامی ایران امروز شنبه مورخ 96/11/21در سالن اجتماعات دبیرستان برگزار شد در این مراسم مدیر دبیرستان در خصوص اقتدار ملت بزرگ ایران سخنرانی کردند ........

صحبت های امروز مدیر دبیرستان دارالقرآن دوره اول با موضوع  اصل اقتدار ملت بزرگ ایران در جشن پیروزی انقلاب‌.
???? در مطالعات سیاسی می گویند اگر کشوری در پنج زمینه توانمند بود، نشان دهنده آن است که آن کشور ابرقدرت است. و هر کشوری در این پنج مورد پیشرفتی داشته باشد کشور پیشرفته ای حساب می شود:
1️⃣ قدرت نظامی
2️⃣ امنیت_داخلی
3️⃣ سیاست_خارجه و تأثیر در تحولات_بین_المللی
4️⃣ اقتصاد
5️⃣ فرهنگ
   حالا ببینیم در کشور خودمان وضع چطور است؟
1️⃣ قدرت_نظامی:
کشور ما با اینکه بودجه_نظامی بسیار پایینی دارد؛ به عنوان نمونه در سال ۲۰۱۵ بودجه نظامی جمهوری_اسلامی ایران ۱۲ میلیارد دلار بود، در حالی که در همان سال بودجه نظامی آمریکا ۶۰۰ میلیارد دلار بود.
حتی کشورهایی مانند آلمان و ژاپن که می گویند نظامی ندارند(!) در سال ۲۰۱۵، بودجه نظامی شان ۴۰ میلیارد دلار بود. عربستان سعودی ۸۰ میلیارد دلار و عراق نیز ۱۳ میلیارد دلار. اما با وجود اینکه ما از لحاظ بودجه نظامی بسیار پایینی داریم قدرت_نظامی بسیار بالا هستیم. به همین دلیل باقدرت موشکی ما مقابله میکنند.
 2️⃣ امنیت داخلی:
در ناامن ترین منطقه دنیا جزء امن ترین کشورهای دنیا هستیم.نگاهی به کشورهای همسایه وکشتارهای شبانه روزی ودست جمعی گواه این ادعاست.
 3️⃣تأثیر در تحولات بین المللی:
می بینید اوباما اعلام می کند که ما تا عصر به سوریه حمله می کنیم. مقام معظم رهبری که می فرمایند: اینجا جای شما نیست؛ شما باید بروید خلیج خوکها ????????عصر اوباما اعلام می کند ما عجله ای برای حمله به سوریه نداریم!????????

????وزیر امور خارجه عربستان اعلام می‌کند: جنازه های قربانیان_منا که هیچ، ما حتی اسامی آنها را نیز به ایران نمی دهیم.
ظهر روزی که مقام معظم رهبری می فرمایند: برخورد ایران سخت و خشن خواهد بود؛ عصر آن روز وزیر عربستان اعلام می کند .ما غلط کردیم جنازه ها را  برمی‌گردانیم.????????

♨️ این قدرتی است که در تحولات_بین_المللی داریم. عملکرد ما در اقتصاد و فرهنگ نیز تأثیر خود را در عرصه بین المللی دارند.
❓حال بیایید ببینیم ایران در کدام یک از آنها قوی است و در کدام یک قوی نیست؟
 می بینیم که کشور ما در عرصه‌های نظامی، امنیت داخلی و تحولات بین المللی قوی است؛ اما در اقتصاد و فرهنگ این قدرت را ندارد.
⏬⏬⏬
❓❓حال سوال این است که کدام یک از این ها زیر نظر ولایت فقیه است و کدام یک زیر نظر دولت هاست؟
???? همان سه مورد اول، زیر نظر #ولایت_فقیه است و در آن ها نیز #جمهوری_اسلامی قدرتمند است اما دو مورد دیگر که در آنها ضعف داریم زیر نظر دولت ها بوده است.که دقت لازم را در مواردی نداشته اند.
???? این نشان می دهد در این ۴۰ سال هر جا که ما به مُرّ اسلام عمل کرده ایم قوی شده ایم؛ آنجایی که عمل نکردیم ضربه خوردیم.
پس اگر در اقتصاد و فرهنگ هم به نظر اسلام عمل کنیم، زیر نظر ولایت فقیه قرار بگیریم، مثل موارد اول پیروز خواهیم شد
⚠️ حال که ۴۰ سال از انقلاب گذشته است و مشخص شده است #قدرت و #اقتدار در کدام طرف است و ضعف ها در کدام طرف ودشمن هم روی این دو نظر دارد.حال باید آن را درست کنیم. راه درست همین است که به معنای واقعی به #حکومت_اسلامی و #ولایت_مطلقه_فقیه برسیم.
ودست خیانتکاران داخلی وخارجی را کوتاه وقطع کنیم .انشالله.
توصیه به دانش آموزان در مبارزه جدی وواقعی با کار جهادی وانقلابی در جنگ اقتصادی وجنگ فرهنگی ( ولنگاری وهرزگی)وشرکت گسترده وتماشایی در راهپیمایی ۲۲بهمن پایان بخش صحبتهای ایشان بود.
@dabirestandarolquran1

نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
مشاهده لیست تمام مطالب...