دبیرستان پسرانه دوره اول دارالقرآن الکریم اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

مکتب سلیمانی

بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت می‌دهم به اصول دین

اشهد أن لا اله الّا الله و اشهد أنّ محمداً رسول الله و اشهد أنّ امیرالمؤمنین علی‌بن‌ابیطالب و اولاده المعصومین اثنیعشر ائمتنا و معصومیننا حجج الله.

شهادت می‌دهم که قیامت حق است. قرآن حق است. بهشت و جهنّم حق است. سؤال و جواب حق است. معاد، عدل، امامت، نبوّت حق است.

ادامه مطلب...

شهادت دانشمند هسته ای شهید فخری زاده تبریک و تسلیت باد

محسن فخری‌زاده عضو ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بود. بر اساس قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت که در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷، علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران تصویب شده نام وی جزو افراد تحریم شده قرار داده بود.

نام شهیدمحسن فخری‌زاده به عنوان یکی از پنج شخصیت ایرانی که در فهرست ۵۰۰ نفره قدرتمندترین افراد جهان که از سوی نشریه آمریکایی فارن پالیسی منتشر شده‌ بود.

آمریکایی‌ها، وی را صندوقچه اسرار برنامه هسته‌ای ایران قلمداد می‌کردند که همواره در تعیین موضع ایرانی‌ها در مذاکرات، نقشی مخفیانه ولی مؤثر داشته‌است. بر طبق نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا زمانیکه با فخری‌زاده گفتگوی مستقیم انجام نشود، نمی‌توان در میزان ورود ایران به دانش هسته‌ای، اظهار نظر کرد.

متاسفانه شب گذشته ایشان توسط عناصر تروریستی منافقین و با همکاری عناصر اطلاعتی صهیونیست بین الملل و آمریکای جنایت کار ترور وبه درجه رفیع شهادت نائل شدند.

شهادت این سرباز خدوم به اسلام و انقلاب اسلامی را محضر امام زمان روحی فداه و مقام معظم رهبری و خانواده گرانقدر این شهید والامقام نبریک و تسلیت عرض می نمائیم.

معرفی شورای دانش آموزی دبیرستان دارالقرآن دوره اول

ضمن آرزوی صحت و سلامت برای همه ی دانش آموزان عزیز و خانواده های گرانقدر احکام شورای محترم دانش آموزی دبیرستان دارالقرآن صادر و در اولین فرصت تقدیم منتخبین عزیز شورای دانش آموزی می گردد.

قبلا از منتخبین این دوره از شورای دانش آموزی کمال تشکر و قدر دانی را داریم.

طبق احکام صادره آقای ابوالفضل باباصفری بعنوان رئیس شورای دانش آموزی
آقای متین صادقی بعنوان معاون شورای دانش آموزی
آقای محمد مهدی خاکیا به عنوان مسئول انجمن علمی،آموزشی ومسابقات شورای دانش آموزی
آقای محمدیاسین حراجی بعنوان مسئول انجمن مهدویت و انتظار
و آقای سید ابوالفضل شاه سید جلال الدین به عنوان مسئول انجمن مراسمات وکمیته فرهنگ و هنر برای مدت یک سال منصوب گردیدند.

انجمن اولیا و مربیان دبیرستان متوسطه اول دارالقرآن الکریم

انجمن اولیا و مربیان مظهر همکاری خانه و مدرسه در امر تعلیم وتربیت کودکان و نو جوانان است و در صدر عوامل تاثیر گذار به روند رشد و تکامل رفتار و منش نوباوگان جامعه قرار دارد.مشارکت خانواده در امور مدرسه راهکاری اساسی برای توسعه نظام آموزشی به شمار می‌رود و فرآیند تعلیم و تربیت آینده سازان نیز بایستی با مشارکت خانواده‌ها در مدارس پیش رود و تنها در اینصورت است که فرآیند پیچیده تعلیم و تربیت می‌تواند به شیوه درست، موثر و شایسته اجرا و موجب رشد و تعالی شود.

به مدد خداوند متعال و همکاری شما اولیا گرامی انتخابات انجمن اولیا مریبان دبیرستان دارالقرآن الکریم(متوسطه اول) برگزار و با رای اعضا انجمن اولیا و مربیان سرکار خانم مهری فریدی زاد مادر دانش آموز محمد مهدی خاکیا با مدرک کارشناسی بعنوان رئیس انجمن و سرکار خانم کبری قربانی با مدرک کارشنسی ارشد مادر دانش آموز محمدمحسن اسماعیل زاده بعنوان نائب رئیس انجمن برگزیده شدن ضمن آرزوی موفقیت برای منتخبین این دوره از انتخابات انجمن اولیا و مربیان دبیرستان دارالقرآن امید آن میرود تا با همکاری همه شما سروران گرامی گامی بلند در راستای رشد علمی در سایه تعالی اخلاق دانش آموزان عزیزمان برداریم.

قُلْ یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ

قُلْ یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ

پیرمردی، مفلس و برگشته بخت

روزگاری داشت ناهموار و سخت

هم پسر، هم دخترش بیمار بود

هم بلای فقر و هم تیمار بود

این، دوا میخواستی، آن یک پزشک

این، غذایش آه بودی، آن سرشک

این، عسل میخواست، آن یک شوربا

این، لحافش پاره بود، آن یک قبا

ادامه مطلب...

اهداف دبیرستان نوبت اول دارالقرآن الکریم اصفهان

دبیرستان  دوره اول به عنوان مقطع میانی  وحساسی است که بایستی در آن دانش آموز طی فرآیندی موفق و رو به رشد ار حال و هوای کودکی به دوران نوجوانی رهنمون می شود.ار این رو دبیرستان دارالقرآن دوره اول وظیفه دارد با فراهم ساختن فرصت های مناسب؛به منظور تشخیص استعدادهای خاص دانش آموزان به تربیت نوجوانانی باورمندتوانا؛ پژوهشگر . آشنا با وظایف دینی اجتماعی خانوادگی و  دارای بنیه علمی قوی همت گمارد. به یقین برای رسیدن بهاین هدف نقش نظم؛جدیت وپشتکار و نیز هم آهنگی در اجرای بزنامه های تعیین شده بسیاز مهم وشایان توجه است.